Skuteczny sposób na inwestycje

Inflacja coraz częściej staje się największą przeszkoda dla osób planujących inwestycje finansowe. W większości przypadków tradycyjne rozwiązania nie maja racji bytu. Głównie z tego względu, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować sobie skutecznej ochrony przed inflacją. Z tego powodu zaczynamy szukać innych form inwestowania w tym między innymi lokat w złoto.

Dlaczego właśnie złoto?

Otóż nie od dziś wiadomo, że to właśnie poprzez rozsądne kupowanie sztabek złota czy złotych monet możemy zabezpieczyć swój kapitał przed spadkiem wartości realnego pieniądza a jednocześnie sporo na tym zyskać. Cenę złota oblicza się za pomocą kursu dolara i jak na razie rynki pokazują, że jego cena utrzymuje tendencje wzrostowe. W ten sposób osoby lokujące swoje środki w złoto będą mogły zabezpieczyć swój portfel inwestycyjny. W tym celu najlepiej ulokować kapitał w takich produktach jak monety bulionowe oraz sztabki jedno uncjowe.

Alternatywne źródła inwestycji to:

Obligacje Skarbu Państwa, które dostępne są w wielu wariantach. Między innymi trzyletnie o zmiennym oprocentowaniu oraz czteroletnie indeksowane wskaźnikiem inflacji.

Akcje, które staja się również pewnego rodzaju zabezpieczeniem przed skutkami inflacji. Jednocześnie notowanie ich na giełdzie papierów wartościowych powoduje, że tego typu inwestycje wiążą się z dużym ryzykiem.

Fundusze inwestycyjne również uznawane są za atrakcyjne formy oszczędzania. Jednak inflacja może spowodować, że nasz kapitał wcale się nie powiększy i tym samym niewiele zarobimy.