Rejestracja rozmów – jak pozbyć się nachalnych rozmówców

 

Dzwoni telefon. Odbierasz. I za chwilę słyszysz magiczną formułkę, o rejestracji rozmowy. Wiele firm korzysta z rozwiązań np. www.alfavox.pl/alfa-contact-center w zakresie rejestrowania rozmów. Jednocześnie wiele osób jest bardzo miła i nie chcą się po prostu rozłączać, dlatego też słuchają do końca co ma konsultant do powiedzenia.

 


Natomiast istnieje bardzo prosty sposób, żeby w kulturalny sposób zakończyć rozmowę, która jest rejestrowana. Ten sposób to odpowiedź „nie”, na pytanie o zgodę na rejestrowanie rozmowy.
To technika, która pozwoli Ci zyskać spokój. Telemarketer w zasadzie nie może nic zrobić. Ty nie wyrażasz zgody na nagrywanie rozmowy, więc po prostu musi się rozłączyć. Zyskujesz podwójnie – nie obwiniasz się za to, że byłeś niemiły, a masz spokój z natrętnymi telefonami.

 

Przy rejestrowaniu rozmów wymagana jest zgoda obustronna.
Przy rejestrowaniu rozmów wymagana jest zgoda.

 

Rejestracja rozmów jest obecna praktycznie w każdej firmie, która do Ciebie dzwoni. Jeżeli jakaś firma o tym Cię nie powiadamia, to możesz się spytać czy rozmowa jest nagrywana. W większości przypadków efekt będzie taki sam jak w pierwszym przykładzie – będziesz miał spokój.
Warto wykorzystywać te techniki, ponieważ dzięki nim można zakończyć rozmowę bez rzucania mięsem.