Pomoc w uzyskaniu dofinansowania

Dużym zainteresowaniem wśród nowych firm jak i przedsiębiorców z dużym doświadczeniem cieszą się różnego rodzaju programy dofinansowania ze strony Unii Europejskiej. Każdego roku na cel wspierania przedsiębiorczości przekazywana jest pewna pula pieniędzy, która zostaje rozdysponowana do poszczególnych gmin.

Jak zatem uzyskać te pieniądze?

Największe szanse na uzyskanie dofinansowania mają osoby młode, długotrwale bezrobotne oraz seniorzy. Właśnie dla nich przygotowane zostały konkretne programy wsparcie aktywności zawodowej. W celu otrzymania takiego wsparcie konieczne jest między innymi przygotowanie biznesplanu.

Co powinno znaleźć się w biznesplanie?

W dokumencie będącym jednocześnie wnioskiem o przyznanie dotacji powinny znaleźć się informacje dotyczące celów danego przedsiębiorstwa. Mowa tu o rodzaju planowanej działalności, kosztach początkowych oraz chęci zatrudnienia pracowników.

Ważnym elementem jest także podanie miejsca prowadzonej działalności. Możemy zdecydować się na przykład na otwarcie biura stacjonarnego lub tez na skorzystanie z opcji firmy online.

Nie można zapominać także o kosztach. Dotyczy to w szczególności zakupu odpowiedniego sprzętu jak komputer, kasa fiskalna czy też asortyment, jakim chcemy handlować. Kosztorys w każdym przypadku będzie zróżnicowany ze względu na szeroki wachlarz firm, jakie można prowadzić.