Jak założyć firmę

Planując założenie własnej firmy musimy kierować się z góry ustalonymi przepisami. Według przyjętych zasad w pierwszej kolejności powinniśmy zająć się uzupełnieniem stosownego formularza CEIDG. Taki wpis do Centralnej Ewidencji I Informacji o Działalności Gospodarczej staje się jednocześnie wnioskiem o nadanie numeru NIP oraz REGON. Na tym etapie zalecane jest także podjęcie decyzji o formie opodatkowania oraz należy zgłosić się do ZUS.

Rodzaj prowadzonej działalności

W podaniu rodzaju prowadzonej działalności może nam pomóc spis Polskiej Klasyfikacji Działalności. W wybranym formularzu należy zatem wpisać odpowiedni numer PKD.

Biuro Księgowe

Wśród formalności podczas zakładania firmy konieczne okazuje się między innymi zainwestowanie w pomoc księgową. Prowadzenie firmy to przecież konieczność wystawiania różnego rodzaju dokumentów, rachunków i faktur. Z nich wszystkich trzeba się rozliczyć. Co więcej biuro rachunkowe zajmuje się również archiwizowaniem dokumentacji oraz udzielaniem porad z zakresu podatków czy innych czynności finansowych.