Droga do sprzedaży spółki

 

Opracowanie planu działania powinno poprzedzać sprzedaży spółek. Najważniejsze z nich to przeprowadzenie wyceny, przygotowanie dokumentacji i planu sprzedaży.

 

 

 

Wycena spółki

 

Trzeba się udać do niezależnego eksperta, który na podstawie księgowości wyceni wartość spółki. Również i takie usługi oferuje volante.pl/wyceny-przedsiebiorstw/. Właściciele powinni oszacować wartość rynkową spółki. Jak podkreślają ci specjaliści, nabywca również może powołać swojego eksperta i wyliczona przez niego wartość może być inna.

 

 

 

Zgromadzenie dokumentów

 

Dokumentacja dotyczącą spółki powinna zostać uporządkowana. Dodatkowo powinno się przygotować konkretną prezentację przedsiębiorstwa Zwykle gotowe spółki są kupowane przez nabywców, którzy chcą rozpocząć swoją działalność, a nie mają czasu na bieganie po urzędach.

 

 

 

Plan sprzedaży

 

Należy przygotować cały plan sprzedaży spółki. Na początku należy znaleźć nabywcę na udziały, w czym mogą pomóc specjaliści ze strony – http://volante.pl, dobrze jest z nimi ustalić wszelkie szczegóły współpracy. Następnie po uzgodnieniu warunków sprzedaży, umówić się u notariusza i pojawić się tam z kompletem dokumentów.