Czy zlecać obsługę księgową firmie zewnętrznej

 

Na początku, prowadzenie księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej wydaje się proste. Tylko kilka dokumentów do rozliczenia, minimum formalności. A jednak, wraz z rozwojem firmy, świadczeniem coraz to nowych usług, zatrudnianiem pracowników- ilość formalności stale rośnie na tyle, że w końcu czujemy, że jest tego zbyt dużo.

 

 

A przecież prowadzenie księgowości własnej firmy zajmuje dużo czasu, który jest bardzo cenny i mógłby zostać wykorzystany w całkiem inny sposób. Na przykład na pozyskiwanie klientów, dopracowywanie oferty, zdobywanie nowych, cennych umiejętności. Dlatego też przychodzi taki moment, kiedy czas najwyższy zlecić prowadzenie księgowości komuś innemu.

 

 

Czy zatrudnienie księgowego się nam opłaci?

 

Księgowy na pełnym etacie z pewnością sprawdzi się w dużych firmach, gdzie faktycznie będzie miał codziennie, osiem godzin dzień w dzień pracę do wykonywania, aby móc zatrudnić go na pełen etat. W innej sytuacji może się to okazać nieopłacalne, a etat takiego specjalisty może być dla naszej firmy sporym obciążeniem.

 

 

Może wobec tego biuro rachunkowe?

 

Barbara: „Alternatywnym i bardzo interesującym rozwiązaniem jest zlecenie prowadzenia naszej księgowości, a także ewentualnie też kadr i płac do biura rachunkowego, które naprawdę zna się na takich kwestiach. Takie rozwiązanie jest także opłacalne finansowo. Nie musimy martwić się o rozliczenia i dodatkowo nie musimy też dużo płacić za ten komfort. Z tego też względu bardzo wielu przedsiębiorców korzysta z takiej właśnie możliwości. Zlecając księgowość na zewnątrz nie potrzebujemy też posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy z dziedziny rachunkowości, nie musimy też wykupywać licencji na specjalistyczne oprogramowanie potrzebne do prowadzenia rozliczeń. W każdej kwestii od ręki możemy uzyskać poradę od renomowanego specjalisty, który podpowie nam w jaki sposób rozliczać się z Urzędem Skarbowym, aby było to dla nas korzystne. Tak naprawdę, prowadzenie księgowości możesz zlecić do biura rachunkowego już od pierwszego dnia jej prowadzenia”.