Archiwizacja dokumentów – praca

 

Jeśli ktoś myśli o pracy przy archiwizacji dokumentów, powinien odwiedzić szczególnie strony branżowe. Ogłoszenia wiszą ostatnio na http://archive-it.pl/ , jednak warto zaznajomić się ze stawianymi wymaganiami, aby później się nie rozczarować. Wbrew pozorom archiwizacja dokumentów to bardzo ciężka i żmudna praca.

 

 

Najlepiej byłoby ukończyć studia kierunkowe na wydziale historii jednej z dużych uczelni w Polsce, aby móc bez problemów wykonywać ten zawód. Trzeba bowiem pamiętać, że zawody związane z archiwizowaniem dokumentów są w Polsce regulowane i nie każdy może je wykonywać. Ma to oczywiście związek ogromną odpowiedzialnością, jaką na siebie bierzemy.

 

 

Osoba trzecia powierzająca nam swoje dokumenty ufa że trafiają one w dobre ręce i nic się z nimi nie stanie. Sama archiwizacja bowiem to tylko ułamek pracy, którą musimy wykonać. Później przecież oznaczone i zapieczętowane dane muszą bezpiecznie leżeć w takim miejscu, aby nie zostały zniszczone.

 

 

 

Odpowiednie organy zajmujące się regulacją archiwizacji dokumentów dbają nawet o to w jakich warunkach powinny być przetrzymywane akta. Jeśli więc myślisz nad tym zawodem, bądź pracą polecamy najpierw rozważyć wszystkie za i przeciw.